تبلیغات
MafaDownload - نمونه‌های اولیه نسل دوم موس مایکروسافت
MafaDownload
جایی برای دانلود...نمونه‌های اولیه از پنج موس که در طراحی آن‌ها بهره‌گیری از فن‌آوری مولتی تاچ مدنظر بوده از سوی گروه پژوهش سخت افزار مایکروسافت رونمایی شد.

این پنج موس محصول نهایی نبوده و هنوز در مرحله مفهومی هستند و هر یک با تغییر کامل در موس دسکتاپ استاندارد شیوه متفاوتی در استفاده از مولتی‌تاچ داشته‌اند.

به گزارش ایسنا، نخستین موس به نمایش درآمده FTIR مولتی‌تاچ با طراحی خمیده است که از دوربین برای ردیابی تماس‌های متعدد در سطح شفافش استفاده می‌کند.

موس Orb برای بازیکنان در نظر گرفته شده و دارای یک دوربین داخلی و منبع انتشار نور مادون قرمز است که می‌تواند کل دست کاربر را برروی سطح نیم کره‌یی‌اش ردیابی کند.

موس دیگر Cap است که برای افزایش استفاده از امکانات رابط کاربری گرافیکی (GUI) طراحی شده و از الکترودهای حساس به لمس برای ردیابی انگشت کاربر برروی سطح خود استفاده می‌کند.

همچنین موس Side که جذاب‌ترین موس این گروه به شمار می‌رود مستلزم حداقل تماس با دست کاربر است و از فن‌آوری ساید سایت مایکروسافت برای تشخیص انگشت و حرکت‌های دست در دور دستگاه استفاده می‌کند.

آخرین موس Arty است که اندکی عجیب به نظر رسیده و برای دستکاری‌های سه‌بعدی درنظر گرفته شده است و از سه حسگر موس نوری برای ردیابی حرکت‌های مچ، شست و انگشت اشاره استفاده می‌کند.

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینکستان
امکانات جانبی